Forum Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Crearea unui folder cu Ghiduri Joc

4 participanți

In jos

Crearea unui folder cu Ghiduri Joc  Empty Crearea unui folder cu Ghiduri Joc

Mesaj Scris de mitubisi92 Joi Iul 21, 2022 11:11 pm

Crearea unui folder cu Ghiduri Joc  1f60d

Propun crearea unui folder cu denumirea Ghiduri Joc si atasez aici un exemplu de ghid pentru pescuit explicat pas cu pas: multumesc si astept propunerile voastre  ..

GHID PESCUIT :

Pasul 1:
Pentru a pescui ai nevoie de o Undita & Rame/Pasta ca momeala.Acestea le poti achizitiona de la Pescar.Punem undita,rama in carlig si o aruncam in apa.
Pasul 2:
Asteptam sa traga pestele, cand trage va aparea o imagine cu un peste deasuptra capului tau,iar in chat iti va scrie ce s-a prins sau iti va scrie"Nu stiu ce s-a prins" .
Pasul 3:
Pentru a prinde ceea ce s-a agatat in carlig NU trebuie sa tragem cum apare imaginea .Imediat dupa ce dispare exista un interval de 1-4 secunde pentru a prinde prada din anumite categorii enumerate mai jos.

-pesti normali: 2 secunde dupa disparitia imaginii;

-pesti semi-rari: 3 secunde dupa disparitia imaginii;

-pesti rari: 1,5 secunde dupa disparitia imaginii;

-vopsele: 4 secunde dupa disparitia imaginii;

-item: 1 secunde dupa disparitia imaginii;

Pasul 4:
Pentru a praji pestii morti trebuie sa cumperi un Foc de Tabara de la Pescar si sa pui pestele mort pe acesta. Odata prajiti, pestii au mai multe caracteristici:

--==Normali==--
1. Peste Mic -- este folosit ca momeala
2. Salau -- Regenereaza PV cu +180
3. Salau Mare -- Regenereaza PM 100%
4. Peste Mandarina -- Regenereaza PM cu +180
5. Crap -- Viteza de miscare +20 <10 Minute>
--==Semi-Rari==--
6. Somon -- Regenereaza PM cu +350
7. Crap Chinezesc -- Viteza de atac +20 <10 Minute>
8. Pastrav de parau -- Regenereaza PV cu +600
9. Anghila -- STR +10 <10 Minute>
10. Pastrav Curcubeu -- Regenereaza PM cu +600
11. Pastrav de Rau -- Regenereaza PM pe loc cu +350
12. Biban -- Elimina efectele negative pe loc(Otravire,Incetinire,Foc,Fulger)
--==Rari==-
13. Scrumbie -- DEX +10 <10 Minute>
14. Peste Tenchi -- Regenereaza PV pe loc cu +230
15. Pisica de mare -- Regenereaza PMpe loc cu +200
16. Peste zebra -- Invizibilitate <5 Minute>
17. Peste Lotus -- Regenereaza PV pe loc cu +500



Pentru a prinde pestii de la 1 la 4 este de ajuns o undita +0+1+2;
pentru a prinde pestii de la 5 la 8(+15+17) este necesa o undita +4+5+6;
pentru a prinde pestii de la 9 la 12 este necesara o undita +7+8;
pentru a prinde pestii 13,14 si 16 este necesara o undita +9+10 sau mai mare.

Pescuind se mai pot prinde urmatoarele iteme:

Mantia Evadatului
Inelul lui Lucy
Colorant :Blond/Alb/Negru/Rosu/Maro
Inel de Aur
Manusa Regelui Intelept & Simbolul Regelui Intelept
mitubisi92
mitubisi92
Membru Novice
Membru Novice

Mesaje : 48
Puncte de activitate : 91
Reputatie : 9
Data de înscriere : 08/07/2022
Varsta : 32
Localizare : Galati

https://www.metin2rospeed.ro/

OS1R1S și Elseen apreciază acest mesaj

Sus In jos

Crearea unui folder cu Ghiduri Joc  Empty Re: Crearea unui folder cu Ghiduri Joc

Mesaj Scris de OS1R1S Joi Iul 21, 2022 11:34 pm

Buna ideea ,dar nu doar legat de pescuit . Ar fi fain și pentru bonusuri farmat sau altele

OS1R1S
Membru Nou
Membru Nou

Mesaje : 6
Puncte de activitate : 13
Reputatie : 7
Data de înscriere : 13/07/2022

mitubisi92 și Elseen apreciază acest mesaj

Sus In jos

Crearea unui folder cu Ghiduri Joc  Empty Re: Crearea unui folder cu Ghiduri Joc

Mesaj Scris de Elseen Joi Iul 21, 2022 11:36 pm

imi place cum suna, avand in vedere ca n am mai jucat metin de cativa ani am si uitat unele lucruri, numai bine daca avem un ghid cu toate lucrurile

Elseen
Membru Nou
Membru Nou

Mesaje : 8
Puncte de activitate : 11
Reputatie : 1
Data de înscriere : 21/07/2022
Varsta : 19
Localizare : Timisoara

mitubisi92 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Crearea unui folder cu Ghiduri Joc  Empty Re: Crearea unui folder cu Ghiduri Joc

Mesaj Scris de mitubisi92 Joi Iul 21, 2022 11:38 pm

Este loc pentru toata lumea de a veni cu initiative si pareri despre orice este nevoie. Chiar imi doresc sa ne straduim sa dam culoare acestui servar.
mitubisi92
mitubisi92
Membru Novice
Membru Novice

Mesaje : 48
Puncte de activitate : 91
Reputatie : 9
Data de înscriere : 08/07/2022
Varsta : 32
Localizare : Galati

https://www.metin2rospeed.ro/

Elseen apreciază acest mesaj

Sus In jos

Crearea unui folder cu Ghiduri Joc  Empty Re: Crearea unui folder cu Ghiduri Joc

Mesaj Scris de Elseen Joi Iul 21, 2022 11:40 pm

am cateva idei dar nu cred ca se potrivesc cu ideea serverului din moment ce e unul mai inspre medium-hard pvm daca pot sa i zic asa

Elseen
Membru Nou
Membru Nou

Mesaje : 8
Puncte de activitate : 11
Reputatie : 1
Data de înscriere : 21/07/2022
Varsta : 19
Localizare : Timisoara

Sus In jos

Crearea unui folder cu Ghiduri Joc  Empty Re: Crearea unui folder cu Ghiduri Joc

Mesaj Scris de mitubisi92 Joi Iul 21, 2022 11:41 pm

Sfaturi pentru bonusat : tineti mana pe soricel corect si beliti ochii la bonusuri cum trebuie fara sa sariti peste ele , adica faceti miscari ale degetului ce il folositi la bonusat ca sa stie cand sa se opreasca Smile)))) succes
mitubisi92
mitubisi92
Membru Novice
Membru Novice

Mesaje : 48
Puncte de activitate : 91
Reputatie : 9
Data de înscriere : 08/07/2022
Varsta : 32
Localizare : Galati

https://www.metin2rospeed.ro/

mitubisi92 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Crearea unui folder cu Ghiduri Joc  Empty Re: Crearea unui folder cu Ghiduri Joc

Mesaj Scris de mitubisi92 Joi Iul 21, 2022 11:44 pm

Elseen a scris:am cateva idei dar nu cred ca se potrivesc cu ideea serverului din moment ce e unul mai inspre medium-hard pvm daca pot sa i zic asa
De la a nu crede pana sa iti exprimi ideea aici cu noi nu e o cale foarte lunga asa ca .... curajj:x
mitubisi92
mitubisi92
Membru Novice
Membru Novice

Mesaje : 48
Puncte de activitate : 91
Reputatie : 9
Data de înscriere : 08/07/2022
Varsta : 32
Localizare : Galati

https://www.metin2rospeed.ro/

Elseen apreciază acest mesaj

Sus In jos

Crearea unui folder cu Ghiduri Joc  Empty Re: Crearea unui folder cu Ghiduri Joc

Mesaj Scris de Elseen Vin Iul 22, 2022 12:04 am

mitubisi92 a scris:
Elseen a scris:am cateva idei dar nu cred ca se potrivesc cu ideea serverului din moment ce e unul mai inspre medium-hard pvm daca pot sa i zic asa
De la a nu crede pana sa iti exprimi ideea aici cu noi nu e o cale foarte lunga asa ca .... curajj:x

Deci de exemplu:
1.La cufere cand le deschizi, sa apara o fereastra sa vezi ce contin
2.In setari sa se faca un drop config, adica sa alegi ce iei de pe jos, sa zicem ca is niste iteme pe jos si ii si yang si tu vrei doar yangul, sau is mai multe iteme pe jos si tu vrei doar scuturile etc.
3.La biolog sa-ti apara un mesaj privat dupa alea 24 de ore cred nu mai tin minte dupa ce ai dus un obiect
4.Ar fi fain daca am avea un search engine in joc, de exemplu avem nevoie de o armura otel negru si nu stim unde pica, cautam armura otel negru si ne arata mobi,metinele,bosii sau cuferele in care poti sa o gasesti
5. Magazin offline da nu ii ceva wow, original, nu stiu daca ii deja implementat Smile)

Cam atat momentan

Elseen
Membru Nou
Membru Nou

Mesaje : 8
Puncte de activitate : 11
Reputatie : 1
Data de înscriere : 21/07/2022
Varsta : 19
Localizare : Timisoara

mitubisi92 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Crearea unui folder cu Ghiduri Joc  Empty Re: Crearea unui folder cu Ghiduri Joc

Mesaj Scris de [GA]Angel Vin Iul 22, 2022 1:55 am

@mitubisi92: Aprobat. Am sa te rog sa repostezi acest ghid in locul corespunzator. De acum inainte va puteti ajuta cu ghiduri.
@Elseen: Prefer sa ne ajutam intre noi iar daca aveti nelamuriri cu unde se poate dropa item-ul x sau ce poate fi dropat din cufarul x sa intrebati pe forum ca sa ne dam cu totii interesul. Iar cei mai putin interesati, sa aiba surprize Cool
Pentru asta am mai creat o categorie denumita "Nelamuriri" pe forumul nostru.
Cat despre sistemul de magazine offline, mi-ai stricat surpriza si nu este frumos Suspect Nu avem shop offline, poate pe viitor. Am ales acest lucru pentru a avea un server cat mai simplu.
Desi faciliteaza vanzarile acest sistem evoluand tot mai mult, putand fi de la un sistem simplu care iti tine un shop deschis x ore, pana la a avea filtre de cautare obiecte care te duc direct la magazinul cu obiectul respectiv, eu il vad ca un minus de comunicare si comert intre jucatori.
In prezent, cred ca oricine isi permite sa tina 2 cliente deschise pe calculatorul personal iar fara magazine offline comertul pe chat, forum si activitatea de a fi prezent pe server este crescuta considerabil. Sa nu mai vorbim ca-mi aduc aminte de zilele cand lasam si pc-ul deschis si veneam acasa, bucuros, sa vad daca si ce am mai vandut. Smile Si cred ca multi dintre voi ati trecut prin asta.
Eu vad doar plusuri fara magazinele offline: activitate pe server, comert intre jucatorii activi si implicarea jucatorilor in a cauta ceva, cat si cresterea considerabila a comunicarii si a comertului dintre jucatori - pe chat, forum, discord.
Poate in viitor il vom adauga, insa momentan, ramane in stand-by aceasta propunere.
[GA]Angel
[GA]Angel
Administrator
Administrator

Mesaje : 159
Puncte de activitate : 527
Reputatie : 24
Data de înscriere : 05/05/2019
Varsta : 32

http://www.metin2rospeed.ro

mitubisi92 și Elseen apreciază acest mesaj

Sus In jos

Crearea unui folder cu Ghiduri Joc  Empty Re: Crearea unui folder cu Ghiduri Joc

Mesaj Scris de mitubisi92 Vin Iul 22, 2022 2:12 am

[GA]Angel a scris:@mitubisi92: Aprobat. Am sa te rog sa repostezi acest ghid in locul corespunzator. De acum inainte va puteti ajuta cu ghiduri.
@Elseen: Prefer sa ne ajutam intre noi iar daca aveti nelamuriri cu unde se poate dropa item-ul x sau ce poate fi dropat din cufarul x sa intrebati pe forum ca sa ne dam cu totii interesul. Iar cei mai putin interesati, sa aiba surprize Cool
Pentru asta am mai creat o categorie denumita "Nelamuriri" pe forumul nostru.
Cat despre sistemul de magazine offline, mi-ai stricat surpriza si nu este frumos Suspect Nu avem shop offline, poate pe viitor. Am ales acest lucru pentru a avea un server cat mai simplu.
Desi faciliteaza vanzarile acest sistem evoluand tot mai mult, putand fi de la un sistem simplu care iti tine un shop deschis x ore, pana la a avea filtre de cautare obiecte care te duc direct la magazinul cu obiectul respectiv, eu il vad ca un minus de comunicare si comert intre jucatori.
In prezent, cred ca oricine isi permite sa tina 2 cliente deschise pe calculatorul personal iar fara magazine offline comertul pe chat, forum si activitatea de a fi prezent pe server este crescuta considerabil. Sa nu mai vorbim ca-mi aduc aminte de zilele cand lasam si pc-ul deschis si veneam acasa, bucuros, sa vad daca si ce am mai vandut. Smile Si cred ca multi dintre voi ati trecut prin asta.
Eu vad doar plusuri fara magazinele offline: activitate pe server, comert intre jucatorii activi si implicarea jucatorilor in a cauta ceva, cat si cresterea considerabila a comunicarii si a comertului dintre jucatori - pe chat, forum, discord.
Poate in viitor il vom adauga, insa momentan, ramane in stand-by aceasta propunere.

Multumesc Mad pentru aprobarea articolului :* Razz drunken
mitubisi92
mitubisi92
Membru Novice
Membru Novice

Mesaje : 48
Puncte de activitate : 91
Reputatie : 9
Data de înscriere : 08/07/2022
Varsta : 32
Localizare : Galati

https://www.metin2rospeed.ro/

Elseen apreciază acest mesaj

Sus In jos

Crearea unui folder cu Ghiduri Joc  Empty Re: Crearea unui folder cu Ghiduri Joc

Mesaj Scris de mitubisi92 Vin Iul 22, 2022 2:15 am

Elseen a scris:
mitubisi92 a scris:
Elseen a scris:am cateva idei dar nu cred ca se potrivesc cu ideea serverului din moment ce e unul mai inspre medium-hard pvm daca pot sa i zic asa
De la a nu crede pana sa iti exprimi ideea aici cu noi nu e o cale foarte lunga asa ca .... curajj:x

Deci de exemplu:
1.La cufere cand le deschizi, sa apara o fereastra sa vezi ce contin
2.In setari sa se faca un drop config, adica sa alegi ce iei de pe jos, sa zicem ca is niste iteme pe jos si ii si yang si tu vrei doar yangul, sau is mai multe iteme pe jos si tu vrei doar scuturile etc.
3.La biolog sa-ti apara un mesaj privat dupa alea 24 de ore cred nu mai tin minte dupa ce ai dus un obiect
4.Ar fi fain daca am avea un search engine in joc, de exemplu avem nevoie de o armura otel negru si nu stim unde pica, cautam armura otel negru si ne arata mobi,metinele,bosii sau cuferele in care poti sa o gasesti
5. Magazin offline da nu ii ceva wow, original, nu stiu daca ii deja implementat Smile)

Cam atat momentan

Deschizi frumos un topic nou abia dupa ce se va deschide servarul , momentan nu avem de unde sti cum se va deschide cuferele sau cum va arata la biolog ....si vedem atunci cum dezbatem problema
mitubisi92
mitubisi92
Membru Novice
Membru Novice

Mesaje : 48
Puncte de activitate : 91
Reputatie : 9
Data de înscriere : 08/07/2022
Varsta : 32
Localizare : Galati

https://www.metin2rospeed.ro/

Elseen apreciază acest mesaj

Sus In jos

Crearea unui folder cu Ghiduri Joc  Empty Re: Crearea unui folder cu Ghiduri Joc

Mesaj Scris de mitubisi92 Vin Iul 22, 2022 2:17 am

Elseen a scris:imi place cum suna, avand in vedere ca n am mai jucat metin de cativa ani am si uitat unele lucruri, numai bine daca avem un ghid cu toate lucrurile

Multumesc Crearea unui folder cu Ghiduri Joc  1f60f Crearea unui folder cu Ghiduri Joc  1f623 Crearea unui folder cu Ghiduri Joc  1f60f Crearea unui folder cu Ghiduri Joc  1f60d Crearea unui folder cu Ghiduri Joc  1f60d
mitubisi92
mitubisi92
Membru Novice
Membru Novice

Mesaje : 48
Puncte de activitate : 91
Reputatie : 9
Data de înscriere : 08/07/2022
Varsta : 32
Localizare : Galati

https://www.metin2rospeed.ro/

Elseen apreciază acest mesaj

Sus In jos

Crearea unui folder cu Ghiduri Joc  Empty Re: Crearea unui folder cu Ghiduri Joc

Mesaj Scris de Elseen Vin Iul 22, 2022 2:39 am

[GA]Angel a scris:@mitubisi92: Aprobat. Am sa te rog sa repostezi acest ghid in locul corespunzator. De acum inainte va puteti ajuta cu ghiduri.
@Elseen: Prefer sa ne ajutam intre noi iar daca aveti nelamuriri cu unde se poate dropa item-ul x sau ce poate fi dropat din cufarul x sa intrebati pe forum ca sa ne dam cu totii interesul. Iar cei mai putin interesati, sa aiba surprize Cool
Pentru asta am mai creat o categorie denumita "Nelamuriri" pe forumul nostru.
Cat despre sistemul de magazine offline, mi-ai stricat surpriza si nu este frumos Suspect Nu avem shop offline, poate pe viitor. Am ales acest lucru pentru a avea un server cat mai simplu.
Desi faciliteaza vanzarile acest sistem evoluand tot mai mult, putand fi de la un sistem simplu care iti tine un shop deschis x ore, pana la a avea filtre de cautare obiecte care te duc direct la magazinul cu obiectul respectiv, eu il vad ca un minus de comunicare si comert intre jucatori.
In prezent, cred ca oricine isi permite sa tina 2 cliente deschise pe calculatorul personal iar fara magazine offline comertul pe chat, forum si activitatea de a fi prezent pe server este crescuta considerabil. Sa nu mai vorbim ca-mi aduc aminte de zilele cand lasam si pc-ul deschis si veneam acasa, bucuros, sa vad daca si ce am mai vandut. Smile Si cred ca multi dintre voi ati trecut prin asta.
Eu vad doar plusuri fara magazinele offline: activitate pe server, comert intre jucatorii activi si implicarea jucatorilor in a cauta ceva, cat si cresterea considerabila a comunicarii si a comertului dintre jucatori - pe chat, forum, discord.
Poate in viitor il vom adauga, insa momentan, ramane in stand-by aceasta propunere.

Dap, suna mai bine asa, ziceam doar ca idee. Scuze pentru surpriza tongue tongue tongue tongue  ; )))))

Elseen
Membru Nou
Membru Nou

Mesaje : 8
Puncte de activitate : 11
Reputatie : 1
Data de înscriere : 21/07/2022
Varsta : 19
Localizare : Timisoara

mitubisi92 apreciază acest mesaj

Sus In jos

Crearea unui folder cu Ghiduri Joc  Empty Re: Crearea unui folder cu Ghiduri Joc

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum