Forum Metin2RoSpeed
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Actualizarea V23.3.1

In jos

Actualizarea V23.3.1 Empty Actualizarea V23.3.1

Mesaj Scris de [GA]Angel Mar Mar 21, 2023 9:38 pm

Dupa o pauza mai mare de la ultima actualizare, am revenit cu noi imbunatatiri pe server ce vizeaza atat jucatorii noi, cat si pe cei deja existenti. Asadar, daca erai in cautarea unui server cu gameplay curat, simplu si totusi complex, este cazul sa-ti incerci norocul pe Metin2RoSpeed. Iar daca esti deja un jucator de top in Metin2RoSpeed, care credea ca are deja totul, pregateste-te sa muncesti din nou!
Sa incepem prezentarea actualizarii din aceasta seara:

1. RECOMPENSA ZILNICA

Creata pentru noii jucatori, si nu numai, la fiecare 24 de ore prin intermediul unui quest afisat intre misiunile din stanga, aveti posibilitatea de a primi un premiu aleator din cufarul aparut pe ecran.
  • Premiile ce pot fi obtinute sunt:
    • 5 Cufere Clar de Luna,
    • 5 Cufere Hexagonale,
    • 5 Pergamentele Dragonului,
    • 5 Manualele Fierarului,
    • 5 Pietre Magice,
    • 5 Binecuvantarea Vietii,
    • 5 Binecuvantarea Magiei,
    • 5 Binecuvantarea Dragonului,
    • 1 Tolba a Elixirelor Soarelui
    • 1 Tolba a Elixirelor Lunii.


2. ZIUA PESCUITULUI - Un nou eveniment

Sesizand ca pescuitul nu mai este la moda, Pescarul vrea sa readuca vechiul spirit al prieteniilor si glumelor pe marginea apelor.
  • In ziua in care evenimentul este activ, Pescarul te va recompensa cu urmatoarele premii daca ii duci:
    • Peste Mic si vei primi Cufar Clar de Luna
    • Salau si vei primi Cufar Hexagonal.
  • Iar pentru pescarii adevarati care isi imbunatatesc undita si prind pesti rari, de calitate:
    • Pisica de Mare si vei primi Elixirul Explorarii
    • Ayu si vei primi Floarea Biologului.
  • Acest eveniment va dura 24 de ore de la activare dar pescarul va lua si pestii pe care ii pescuiesti in afara evenimentului in momentul in care acesta este activat.
  • Odata cu introducerea acestui eveniment, evenimentele Clar de Luna si Hexagonale au fost anulate si vor fi activate doar la ocazii speciale.


3. PIETRE+5 PENTRU ECHIPAMENTUL TAU & SISTEMUL DE PUNCTE DE METINE

Pregateste-te sa obtii pietre+5 pentru echipamentul tau, pentru a dovedi in continuare ca esti cel mai bun. Totusi, nu este asa usor!
  • Pietrele+5 pot fi obtinute doar prin Sistemul de Puncte de Metin pe care il vei gasi la Negustoarea de Diverse.
  • Vei putea colecta 1 Punct de Metin distrugand pietrele metin de nivel 75+.
  • O piatra +5 costa intre 10 si 15 puncte de metin in functie de intrebuintarile acesteia si desigur esueaza la fel de bine ca si celelalte.
  • Odata cu introducerea acestui sistem am eliminat evenimentul Ploaia de Metine din lista evenimentelor.

Evenimentele care se vor tine pe server de acum inainte au fost restructurate dupa cum urmeaza, pentru fiecare luna, in fiecare Duminica:
Saptamana 1 - Eveniment OX - Ora 21:00.
Saptamana 2 - Invazia Sefilor de Clan - Ora 21:00.
Saptamana 3 - Ziua Pescuitului - 24 de ore.
Saptamana 4 - Invazia Sefilor de Clan - Ora 21:00.

4. SISTEM DE MENTENANTA

De acum inainte, fiecare mentenanta va fi anuntata automat cu 30 de minute inainte iar serverul se va inchide singur dupa ce timpul a trecut.

5. VETERANII METIN2ROSPEED

Daca ai atins nivelul 105 sau intentionezi sa il atingi te asteapta o noua recompensa pentru munca depusa pana acum. Deschide noua misiune care iti va aparea la nivelul 105 si vei primi 2000 PV, 50 Puncte de atac si 50 Puncte de aparare pentru a te pregati in noile aventuri de pe Metin2RoSpeed.

6. O MULTIME DE ANIMALUTE DE COMPANIE

Am corectat unele animalute deja existente, am readus unele vechi si am adaugat o multime de altele noi in Magazinul Special (ItemShop) pentru a satisface nevoile fiecaruia:
  • Baby Azrael a fost modificat. Acesta iti va oferi: 2000 PV si 20% mai multe daune in Turnul Demonilor si Catacomba Diavolului.
  • Baby Azrael (aur) a fost modificat. Acesta iti va oferi: 2000 PV, 15% Rezistenta la foc si 15% Rezistenta la magie.
  • Phoenix de Foc a revenit. Acesta iti va oferi: 2000 PV, 15% Rezistenta sabie si 15% Rezistenta doua maini.
  • Phoenix de Gheata a revenit. Acesta iti va oferi: 2000 PV, 15% Rezistenta pumnal si 15% Rezistenta arc.
  • Phoenix de Jad. Acesta iti va oferi: 2000 PV, 15% Rezistenta clopot si 15% Rezistenta evantai.
  • Leonidas. Acesta iti va oferi: 2000 PV, 12 INT SI 12 DEX.
  • Khan. Acesta iti va oferi: 2000 PV, 30% Regenerare PV si 30% Regenerare PM.
  • Porcusor. Acesta iti va oferi: 2000 PV, 10% Lovituri critice si 10% Lovituri patruzatoare.
  • Rufus. Acesta iti va oferi: 2000 PV, 10% Tare impotriva semi-oamenilor si 20% Tare impotriva animalelor.
  • Mini Executor. Acesta iti va oferi: 2000 PV, 20% Tare impotriva orcilor si 20% Tare impotriva esotericilor.
  • Mini Executor (aur). Acesta iti va oferi: 2000 PV, 20% Tare impotriva vampirilor si 20% Tare impotriva diavolului.


7. ACCESORIILE BETA - CRAFT LA JAE-SEON KIM

Fierarul din Harta Beta iti poate fauri acum accesoriile beta impotriva caracterelor si cateva curele pentru un PvP si PvM cat mai interesant. Costurile sunt destul de maricele asa ca vei avea destul de lucru:
  • Se cer 10x Cap Mumificat si 50x Diverse Upgrade-uri din hartile beta + 100 de Milioane de Yang pentru fiecare obiect faurit de fierar.
  • Cum nimeni nu este perfect, sansa de reusita a acestuia este de 80%, asadar uneori ar putea sa dea si gres. Mult succes!


8. PORTILE IADULUI - O noua harta cu pietre metin

Ti-am pregatit o noua harta cu pietre metin de nivel 100. Vei gasi in ea Broasca Aurie si Semnalul de Foc, ambele cu respawn la fiecare 10 minute. Cu toate acestea exista cateva conditii mari si tari pentru a o accesa asa ca nu te gandi ca intri acolo fara sa muncesti:
  • Harta va aparea la Teleporter incepand cu nivelul 95.
  • Ai nevoie de Aschia Diavolului pentru a intra in Portile Iadului.
  • Aschia Diavolului poate fi dropata, desigur, la Azrael - Regele Infernului.


9. ALTE IMBUNATATIRI

  • Am crescut usor viteza switchbot-ului.
  • 3 Elixire Explorare in loc de 1 la finalizarea DT-ului.
  • Am adaugat cateva harti lipsa din modulul de anuntare status joc din Discord.
  • Am corectat dimensiunea unor imagini de la incarcarea clientului ce nu erau afisate corect.


Consider ca aceasta actualizare vizeaza atat jucatorii noi, cat si cei vechi, asadar va doresc spor la treaba si o seara cat mai frumoasa!
[GA]Angel
[GA]Angel
Administrator
Administrator

Mesaje : 159
Puncte de activitate : 527
Reputatie : 24
Data de înscriere : 05/05/2019
Varsta : 32

http://www.metin2rospeed.ro

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum